League
1A
2A
sch:Cedar Park Chr. (Bothell)
Cedar Park Chr. (Bothell) Eagles
16300 112th AVE NE
Bothell, WA   98011

Boys

Baseball
Basketball
Football
Golf
Soccer
Track
X-Country
Girls

Basketball
Cheer
Golf
Soccer
Softball-Fastpitch
Track
Volleyball
X-Country
sch:Kings
Kings Knights
19303 Fremont Ave. No.
Shoreline, WA   98133

Boys

Baseball
Basketball
Football
Golf
Soccer
Track
X-Country
Girls

Basketball
Cheer
Golf
Soccer
Tennis
Track
Volleyball
X-Country
Other Schools
Kings JH
Cedarcrest
Boys Sports:   Football   X-Country   Basketball   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
Boys Wrestling
Cascade -
   Conf.  Overall
 WLWL
Sultan2031
Cedarcrest1111
South Whidbey1111
Cedar Pk Chr Bo0000
Granite Falls0001
Kings0000
Archbishop Murp0202


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Monday, Dec 11
Final
Scored By: mark.ward1
0Mountlake Ter
54Lindbergh
28Interlake
0Cedarcrest *


Thursday, Dec 14
Final
Scored By: Blaine.Gilchrist-Smith
51South Whidbey
28Archbishop Murp *


Final
Scored By: Garth.MacDicken
30Cedarcrest
49Sultan *


Final
Scored By: Grant.Thompson
37Granite Falls
38Mountlake Ter *


Final
Scored By: Garth.MacDicken
6South Whidbey
78Sultan *


Final
Scored By: Blaine.Gilchrist-Smith
54Cedarcrest
48Archbishop Murp *


Saturday, Dec 16
9:00 AM
South Whidbey
Shorecrest
Mountlake Ter
Meadowdale
Mariner
Kamiak
Cascade
Bishop Blanchet
Archbishop Murp
Lynnwood *


LynnHS
10:00 AM
Paul Reiman Classic
Sedro-Woolley
Meridian
Lakewood
Granite Falls
Concrete
Burlington-Ed
Blaine
Anacortes
Mount Vernon *


MVHSGym
10:00 AM
Warden
Sultan
Quincy
Omak
Mount Baker
Lake Roosevelt
La Center
Connell
Columbia (Bur)
Cle Elum
Cascade
Cashmere *


RDG
10:00 AM
Lindbergh Invitational
Stadium
Renton
Muckleshoot
Montesano
Lynden
Lake Washington
Kennedy Catholic
Issaquah
Hoquiam
Foss
Ellensburg
Eastlake
Curtis
Columbia River
Cleveland
Cedarcrest
Bellevue Chr
Bellevue
Auburn Riv
Lindbergh *


LHS
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2017-18 Varsity Boys Wrestling Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Cedarcrest Opponent  
Wed, Nov 29 Mercer Island (Double Dual)
Cedarcrest 0 Mercer Island 0
Sat, Dec 2 White River Classic
Sat, Dec 9 Decatur Invite
Cedarcrest Decatur (Host)
Enumclaw
Kentlake
Kent Meridian
Shorewood
Timberline
        Varsity & JV attending. Officials confirmed
Mon, Dec 11 Cedarcrest H.S. Double Dual
Cedarcrest 0 Interlake 28
Lindbergh 54
Mountlake Terrace 0
* Thu, Dec 14 Cedarcrest 30 Sultan 49
* Thu, Dec 14 Cedarcrest 54 Archbishop Murphy 48

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Sat, Dec 16 Lindbergh Invitational
Lindbergh (Host)
10:00 AM Away LHS
Wed, Dec 20 Black Hills Winter Cup
Black Hills (Host)
Aberdeen
Cedarcrest
Chief Sealth
Foss
Lakes
Mark Morris
Monroe
O\\\\\\\\\\\\\\\'Dea
Olympia
Tenino
TBD Away BHHS
Wed, Dec 27 Brian Hill Invitational Tournament
Eastside Catholic (Host)
Bishop Blanchet
Bellevue Christian
Bellingham
Bellevue
Cedarcrest
Chief Sealth
Edmonds-Woodway
Foster
Fife
Ingraham
Juanita
Kennedy Catholic
Klahowya
Lindbergh
Naches Valley
Rainier Beach
Roosevelt
Skyline
South Whidbey
Toppenish
10:15 AM Away ECHS
* Thu, Jan 4 Archbishop Murphy
6:00 PM Home GFHS
* Thu, Jan 4 South Whidbey
7:30 PM Away GFHS
Sat, Jan 6 Everett Classic
Everett (Host)
9:00 AM Away EvtHS
Sat, Jan 13 King of the Mountain Tournament
Darrington (Host)
10:00 AM Away DHS
* Thu, Jan 18 Granite Falls
6:00 PM Home CHS
* Thu, Jan 18 Sultan
7:30 PM Home CHS
Sat, Jan 20 South Kitsap Invite
South Kitsap (Host)
Cedarcrest
Kentlake
9:30 AM Away SKHS
* Thu, Jan 25 South Whidbey
6:00 PM Away SWHS
* Thu, Jan 25 Granite Falls
7:30 PM Away SWHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Jan 27, 9:00 AMCascade Conference Tournament at Granite Falls High School
 Feb 3, 12:00 AMSub Regional at Cedarcrest High School
 

Copyright 2007-2016 CascadeAthletics.com
Advertising Privacy Policy