League
4A
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:2016 Silver Sidebar 250x300
Boys Wrestling
SPSL 4A -
   Conf.  Overall
 WLWL
Emerald Ridge3030
South Kitsap2020
Curtis2020
Rogers (Puy)2131
Puyallup1111
Sumner1212
Graham Kapowsin1212
Olympia0303
Bellarmine0303


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Wednesday, Dec 12
Final
Scored By: Sparkey.Ainslie
79South Kitsap
0Bellarmine *


Final
Scored By: Matt.Harshman
48Curtis
20Sumner *


Final
Scored By: Cody.Meek
21Olympia
43Emerald Ridge *


Final
Scored By: David.Johnston1
42South Kitsap
24Rogers (Puy) *


Awaiting Score
Curtis
Puyallup *


SHS
Final
Scored By: Scott.Stirts
33Olympia
36Graham Kapowsin *


Final
Scored By: Sparkey.Ainslie
64Rogers (Puy)
12Bellarmine *


Final
Scored By: Matt.Harshman
19Puyallup
57Sumner *


Final
Scored By: Cody.Meek
31Graham Kapowsin
40Emerald Ridge *


Friday, Dec 14
 
Hammer Head Invite
Sumner
Sedro-Woolley
Burlington-Ed
South Kitsap *


SKHS
 
Hammer Head Invite
Emerald Ridge


CKHS
Saturday, Dec 15
 
Lindbergh Invitational
Renton
Muckleshoot
Montesano
Lynden
Kennedy Catholic
Issaquah
Hillsboro, OR
Foss
Ellensburg
Eastlake
Columbia River
Cleveland
Cedarcrest
Bellevue Chr
Bellevue
Auburn Riv
Lindbergh *


LHS
 
Yelm
Tenino
Sumner
Eatonville *


Eatonville
 
Rogers Holiday Tournament
Mt Rainier
Monroe
Kentwood
Kent Meridian
Jackson
Enumclaw
Emerald Ridge
Bethel
Bellarmine
Rogers (Puy) *


RHS
 
Yelm
Winlock
Olympia
Elma
Centralia
Adna
Aberdeen
Tumwater *


THS
 
Hammer Head Invite
Sumner
Emerald Ridge


CKHS
coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2018-19 Varsity Boys Wrestling Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date South Kitsap Opponent  
Sat, Dec 8 Olympic Duals
South Kitsap 1 Olympic (Host) 1
Auburn 1
Bremerton 1
Curtis 1
Central Kitsap 1
Davis 1
Kelso 1
Kent Meridian 1
Mount Si 1
North Kitsap 1
Toppenish 1
Union 1
Wenatchee 1
White River 1
Yelm 1
* Wed, Dec 12 South Kitsap 79 Bellarmine 0
* Wed, Dec 12 South Kitsap 42 Rogers (Puyallup) 24
Fri, Dec 14 Hammer Head Invite

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Wed, Dec 19 Curtis
7:00 PM Home SKHS
Fri, Dec 21 Hawkins Memorial JV & Girls Round Robin Tourna
North Mason (Host)
Bainbridge
Bremerton
Central Kitsap
Eatonville
Elma
Emerald Ridge
Forks
Gig Harbor
Klahowya
Kingston
Life Christian Acad.
Lincoln
North Beach
North Kitsap
Olympic
Orting
Port Angeles
Port Townsend
River Ridge
Sequim
South Kitsap
Tumwater
Timberline
10:00 AM Away NMHS
Fri, Dec 28 Pacific Coast Wrestling Championships
Evergreen (Host)
Burlington-Edison
Camas
Central Kitsap
Ferndale
Gig Harbor
Graham Kapowsin
Glacier Peak
Heritage
Kennewick
Mountain View
Olympia
Olympic
Peninsula
Prairie
Ridgefield
Skyview
South Kitsap
Tumwater
Union
W F West
Woodinville
Woodland
TBD Away
Fri, Jan 4 Gut Check Invite
9:00 AM Home Kent
Fri, Jan 4 Gut Check Tourney
South Kitsap (Host)
Deer Park
9:00 AM Home
Sat, Jan 5 Gut Check Invite
10:00 AM Home Kent
Sat, Jan 5 Gut Check Tourney
South Kitsap (Host)
Deer Park
10:00 AM Home Kent
* Wed, Jan 9 Emerald Ridge
5:00 PM Home SKHS
* Wed, Jan 9 Sumner
7:30 PM Home SKHS
* Wed, Jan 16 Olympia
7:00 PM Away OLY HS
* Fri, Jan 18 Graham Kapowsin
7:00 PM Home SKHS
Sat, Jan 19 South Kitsap Tourney
TBD Home SKHS
* Wed, Jan 23 Puyallup
7:00 PM Away PHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Feb 1, 12:00 AMSPSL Sub-Regional Tournament Day 1 at Rogers HS (Puy)
 Feb 2, 12:00 AMSPSL Sub-Regional Tournament Day 2 at Rogers HS (Puy)
 

Copyright 2007-2016
Advertising Privacy Policy