League
1A
2A
sch:Cedar Park Chr. (Bothell)
Cedar Park Chr. (Bothell) Eagles
16300 112th AVE NE
Bothell, WA   98011

Boys

Baseball
Basketball
Football
Golf
Soccer
Track
X-Country
Girls

Basketball
Cheer
Golf
Soccer
Softball-Fastpitch
Track
Volleyball
X-Country
sch:Kings
Kings Knights
19303 Fremont Ave. No.
Shoreline, WA   98133

Boys

Baseball
Basketball
Football
Golf
Soccer
Track
X-Country
Girls

Basketball
Cheer
Golf
Soccer
Tennis
Track
Volleyball
X-Country
Other Schools
Kings JH
Cedarcrest
Boys Sports:   Football   X-Country   Basketball   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
Boys Cross Country
Cascade -
   Conf.  Overall
 WLWL
Archbishop Murp0000
Cedar Pk Chr Bo0000
Cedarcrest0000
Granite Falls0000
Kings0000
South Whidbey0000
Sultan0000


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Saturday, Sep 23
9:30 AM
West Seattle
Vashon Island
Tahoma
Sunnyside
South Kitsap
Shelton
Sammamish
Port Angeles
Monroe
Lynnwood
Lakeside
Kingston
Kent Meridian
Kamiakin
Hazen
Glacier Peak
Everett
Cedarcrest
Cedar Pk Chr Bo
Cascade
Bishop Blanchet
Ballard
Bainbridge
Bellevue *


SammStPk
11:00 AM
Prosser
Pasco
Okanogan
North Central
Mt. Spokane
Moses Lake
Marysville-Get
Lake Roosevelt
Hanford
Eastmont
Cedarcrest
Cashmere
Cascade
Wenatchee *


WWPP
12:00 PM
King's Invite
Marysville-Pil
Chief Leschi
Chelan
Kings *


KHS
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2017-18 Varsity Boys Cross Country Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Cedarcrest Opponent  
* Wed, Sep 6 Cedarcrest 25 Granite Falls (Host) 77
Archbishop Murphy 103
Cedar Park Chr. (Bothell) 79
Kings NS
Sultan 175
South Whidbey 81
Sat, Sep 9 Tahoma 15K Coed Relays
Cedarcrest NS Tahoma (Host) NS
Granite Falls NS
Hazen NS
Juanita NS
Kingston NS
Kentlake NS
Kings NS
Kennedy Catholic NS
Newport NS
Port Townsend NS
Seattle Christian NS
Sumner NS
Spanaway Lake NS
Sat, Sep 16 Apple Ridge Invite

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Sat, Sep 23 Bellevue Invitational
Bellevue (Host)
Bishop Blanchet
Ballard
Bainbridge
Cedarcrest
Cascade
Cedar Park Chr. (Bothell)
Everett
Glacier Peak
Hazen
Kingston
Kamiakin
Kent Meridian
Lakeside
Lynnwood
Monroe
Port Angeles
Sammamish
Sunnyside
Shelton
South Kitsap
Tahoma
Vashon Island
West Seattle
9:30 AM Away SammStPk
Sat, Sep 23 Wenatchee Invitational
Wenatchee (Host)
Cedarcrest
Cashmere
Cascade
Eastmont
Hanford
Lake Roosevelt
Marysville-Getchell
Moses Lake
Mt. Spokane
North Central
Okanogan
Pasco
Prosser
11:00 AM Away WWPP
        More Info
* Thu, Oct 5
South Whidbey (Host)
Archbishop Murphy
Cedarcrest
Cedar Park Chr. (Bothell)
Granite Falls
Kings
Sultan
4:00 PM Away SWHS
* Wed, Oct 11
Kings (Host)
Cedarcrest
South Whidbey
4:00 PM Away KHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Oct 19, 4:00 PMCascade Conference Championships at Blue Heron Golf Course
 Oct 28, 12:00 AM2A District Cross Country at South Whidbey High School
 Nov 4, 12:00 AM2A State Cross Country at Sun Willows Golf Course
 

Copyright 2007-2016 CascadeAthletics.com
Advertising Privacy Policy