League
2B
sch:Northwest Christian (Lacey)
Northwest Christian (Lacey) Navigators
4710 Park Center Ave NE
Lacey, WA   98516
Close School Popup

Boys

Baseball
Basketball
Golf
Track
X-Country
Girls

Basketball
Golf
Tennis
Track
Volleyball
X-Country
sch:South Bend
South Bend Indians
400 East First St
PO Box 437
South Bend, WA   98586
Close School Popup

Boys

Baseball
Basketball
Football
Golf
Track
Wrestling
X-Country
Girls

Basketball
Golf
Softball-Fastpitch
Track
Volleyball
Wrestling
X-Country
North Beach
Boys Sports:   Football   X-Country   Basketball   Wrestling   Baseball   Golf   Track 
Girls Sports:   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Home Listing report 2.18
alt2:2016 Silver Sidebar 250x300
Boys Wrestling
Pacific 2B -
   Conf.  Overall
 WLWL
Rainier1012
Adna0002
Chief Leschi0000
Ilwaco0030
Kalama0001
Life Christian 0000
Napavine0001
North Beach0000
Ocosta0000
Onalaska0000
Raymond0000
South Bend0000
Toledo0000
Wahkiakum0000
Willapa Valley0000
Winlock0000


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2017-18 Varsity Boys Wrestling Schedule

Regular Season

  Date North Beach Opponent  
Thu, Dec 7 Napavine mix and match
Sat, Dec 9 Wilfong Classic
North Beach 1 Puyallup (Host) 1
Bellarmine 1
Cascade Christian 1
Ellensburg 1
Emerald Ridge 1
Federal Way 1
Gig Harbor 1
Jackson 1
Marysville-Pilchuck 1
Ocosta 1
Prairie 1
Sultan 1
Spanaway Lake 1
Sat, Dec 16 Down River Challenge
North Beach Wahkiakum (Host)
Columbia - White Salmon
Mark Morris
Ocosta
Raymond
South Bend
Willapa Valley
Thu, Dec 21 Montesano Invite
North Beach 19 Montesano (Host) 29
Aberdeen 30
Ocosta 18
Sat, Dec 30 Bash at the Beach
North Beach 34 Ocosta 79
Sat, Jan 6 Hoquiam Invitational
North Beach 17 Hoquiam (Host) 87
Aberdeen 206
Cle Elum 22
Chelan 148
Clover Park 18
Elma 81
Foss 100
Liberty 0
Mountlake Terrace 44
Muckleshoot Tribal School 0
Port Angeles 165
Raymond 0
South Bend 0
Toledo 0
Tenino 0
Winlock 0
Willapa Valley 0
* Wed, Jan 10 North Beach Kalama (Host)
Ilwaco
Napavine
Ocosta
Onalaska
Wahkiakum
Sat, Jan 13 King of the Mountain Tournament
* Thu, Jan 18 North Beach Adna (Host)
Chief Leschi
Kalama
Ocosta
Raymond
South Bend
Willapa Valley
Sat, Jan 20 Willapa Harbor Invitational
North Beach 23 Raymond (Host) 0
Ilwaco 41
Kennedy Catholic 100
Montesano 65
Monroe 227
Renton 112
South Bend 148
Shorewood 156
Willapa Valley 0
Wed, Jan 24 Dual
* Thu, Jan 25 North Beach Ocosta (Host)
Kalama
Life Christian Acad.
Rainier
Toledo
Winlock
Sat, Jan 27 Beach Brawl
North Beach Ilwaco (Host)
Clatskanie, OR
Astoria, OR
Adna
Kelso
Mark Morris
Napavine
Raymond
South Bend
Seaside, OR
Toledo
Winlock
Willapa Valley
Sat, Feb 3 2B Sub-Regionals
North Beach Napavine (Host)
Adna
Centralia
Ilwaco
Ocosta
Rainier
Toledo
Sat, Feb 10 Regionals
North Beach Adna

Post Season (If Qualified)

Post Season schedule is not yet available.
 

Copyright 2007-2016 CascadeAthletics.com
Advertising Privacy Policy